APS Мэдээ мэдээлэл

Virginia Junior Шинжлэх Ухааны Академийн ялагчид

Виржиниагийн Жуниор Шинжлэх Ухааны АкадемиБараг 100 APS оюутнууд 2021 оны Виржиниа мужийн Шинжлэх ухааны академийн (VJAS) симпозиумд эрдэм шинжилгээний ажлаа танилцуулахаар сонгогдлоо. VJAS нь Виржиниа Шинжлэх Ухааны Академиас (VAS) ивээн тэтгэдэг бөгөөд жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг VJAS Судалгааны Симпозиумд шагнал гардуулах уралдаанд 7-12 дугаар ангийн оюутнуудыг шинжлэх ухааны судалгааны ажилд хамрагдахыг уриалж, оюутнуудад шинжлэх ухаан, инженерчлэл, холбогдох талбарууд. Шагнал авсан хүмүүсийн бүрэн жагсаалт, зохион байгуулалт, тэмцээний талаархи нэмэлт мэдээллийг VJAS вэбсайтаас авах боломжтой, www.vjas.org.

Танилцуулсан бүх оюутнуудад баяр хүргэе! Дараахь оюутнууд хэсэг хэсгээрээ шагнал хүртэж, зарим нь тусгай шагнал, өргөмжлөл хүртлээ.

Эхний газар
Офелия Тулчинский (Дороти Хамм): Химийн шинжлэх ухаан
Жулия Бродский (HB Woodlawn): Хими А.
Зара Муса (Уильямсбург): Хүний зан байдал
Хенри Стивитер (Суонсон): Математик: Загвар ба харилцаа
Дороти Хван ба Теодор Хван (Гунстон): Физик шинжлэх ухаан ба одон орон
Сэм Вотман (Арлингтон Тех): Физик ба Одон орон
Ambica Sharma (WL): Статистикийн дүн шинжилгээ ба дүгнэлт

Хоёр дахь газар
Жули Марко ба Дэйзи Максвелл (Суонсон): Химийн шинжлэх ухаан
Дилан Таллис (Жефферсон): Экологи ба дэлхийн шинжлэх ухаан
Криш Гупта (Swanson): Инженер ба технологи
Харриет Шапиро (WL): Байгаль орчин ба дэлхий судлал Д.
Adam Stievater (WL): Байгаль орчин ба дэлхийн шинжлэх ухаан E
Малек Бен Хаммуда (WL): Анагаах ухаан ба эрүүл мэнд А.
Элла Коэн (WL): Микробиологи ба эсийн биологи А.

Гуравдугаар байр
Мэттью Хусон (WL): Ботаник А
Надия Лах-Хаб (Дороти Хэмм): Экологи ба дэлхийн шинжлэх ухаан
Томас Аклсон (WL): Байгаль орчин ба дэлхийн шинжлэх ухаан А
Мэдисон Гүүкэ (WL): Байгаль орчин ба дэлхийн шинжлэх ухаан Б

Хүндэтгэлийн Сэтгэгдэл
Патрик Жиминез (Gunston): Амьтан ба хүний ​​шинжлэх ухаан
Майра Кларк (Уильямсбург): Химийн шинжлэх ухаан
Александр Томас (Суонсон): Химийн шинжлэх ухаан
Ричард Чен (WL): Хими А.
Рамон Даян (WL): Хими А.
Наоми Линдсей (Уэйкфилд): Хими Б
Эмма Хемш (Дороти Хэмм): Экологи ба дэлхийн шинжлэх ухаан
Анна Моханти (Уильямсбург): Экологи ба дэлхийн шинжлэх ухаан
Eyuel Berhanu (WL): Инженер А
Джарин Эрл (Жефферсон): Инженер ба технологи
Isla Wearmouth (Kenmore): Инженер ба технологи
Исла Карлсон (Уэйкфилд): Байгаль орчин ба дэлхий судлал А
Lillian Moo (WL): Байгаль орчин ба дэлхий судлал C
Ananya Sinha (Arlington Tech): Байгаль орчин ба дэлхийн шинжлэх ухаан D
Lanyi Stroud (Yorktown): Байгаль орчин ба дэлхий судлал Е
Jacob Bayer (WL): Анагаах ухаан ба эрүүл мэнд A
Сара Боллес ба Люси Андерсон (WL): Анагаах ухаан ба эрүүл мэнд A
Maryam Eldgindy (WL): Анагаах ухаан ба эрүүл мэнд A
Лорен Райландер (WL): Анагаах ухаан ба эрүүл мэнд D
Жаяа Шах (Уильямсбург): Ургамлын шинжлэх ухаан ба микробиологи
Колин Берри (Йорктаун): Статистик шинжилгээ ба дүгнэлт

Тусгай шагнал ба өргөмжлөл
Жулия Бродский (HB Woodlawn) - Родни С.Берригийн нэрэмжит химийн шагнал
Шарлотт Куннигам (WL) - 2021-2022 VJAS-ийн ажилтан, дэд ерөнхийлөгч
Ambica Sharma (WL) - Статистикийн шагнал
Элизабет Вуд (Багш, WL) - Франклин Д.Кизер Маргаашийн шинжлэх ухааны багш